Opinie o Nas

Czym jest Cholesterol?

Istnieją dwa rodzaje cholesterolu:

  1. - lipoproteina o niskiej gęstości (LDL), zwana także „złym” cholesterolem
  2. - lipoproteina o wysokiej gęstości (HDL), zwana także „dobrym” cholesterolem

Możesz być narażony na wysoki poziom cholesterolu LDL, jeśli masz nadwagę lub nie masz wystarczającej ilości ruchu. Możesz także odziedziczyć tendencję do wysokiego poziomu cholesterolu.

Twoja wątroba wytwarza cholesterol. Możesz go również uzyskać z niektórych produktów, które go zawierają - ale nie tak bardzo, jak z produktów zawierających tłuszcze nasycone i trans. Te rodzaje tłuszczu powodują, że wątroba wytwarza dodatkowy cholesterol.  

Najpopularniejsze zioła obniżające cholesterol to:

  1. - Ziele karczocha zwyczajnego – zawarte w nim substancje (pochodne kwasu dwukawowochinowego) pomagają obniżyć poziom cholesterolu i trójglicerydów we krwi.
  2. - Lucerna siewna – proszek z nasion lucerny ma skuteczne działanie przeciwcholesterolowe. To dzięki zawartości saponin – substancji mających zdolność łączenia się z cząsteczkami cholesterolu, co utrudnia jego wchłanianie w jelitach. W ten sposób zostaje on usunięty z organizmu.
  3. - Siemię lniane - Len to niebieski kwiat uprawiany w klimacie umiarkowanym. Zarówno jego nasiona, jak i wyciągnięty z nich olej są dobrymi źródłami kwasów tłuszczowych omega-3, które mają wiele korzyści zdrowotnych, w tym podnoszą poziom cholesterolu HDL.
  4. - Czosnek – substancja aktywna to allicyna. W medycynie naturalnej zalicza się ją do grona najskuteczniejszych pogromców cholesterolu.
  5. - Olej z nasion wiesiołka - to źródło niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT). Wspomagają one pracę układu krążenia i oczywiście normują cholesterol.
  6. - Fitosterole - budową przypominają cholesterol, który stanowi składnik strukturalny naszych błon komórkowych. Fitosterole odgrywają podobną rolę w błonach komórkowych roślin. Ze względu na niemal identyczną budowę molekularną fitosteroli i cholesterolu organizm ma kłopoty z ich odróżnieniem. W naturalny wiec sposób roślinne fitosterole szybciej wiążą się z receptorami cholesterolu w jelitach i są wchłaniane zamiast niego. Prowadzone badania wykazały, iż spożywanie fitosteroli w postaci kompleksu fitosteroli w ilości 2 g dziennie może obniżyć poziom cholesterolu całkowitego o 6-15% i cholesterolu LDL (złego) o 8-15% , już w ciągu pierwszych trzech tygodni od rozpoczęcia kuracji.
  7. - Resweratrol - może okazać się ratunkiem dla wielu osób zmagających się z problemami układu sercowo-naczyniowegospowodowanych wysokim cholesterolem.

ZIOŁA NA CHOLESTEROL 

Na rynku suplementów mamy bardzo dobre zioła na cholesterol, które zawierają ekstrakty roślinne o działaniu obniżającym zły poziom cholesterolu i mogą być one uzupełnieniem lub alternatywą dla standardowych leków. Przenoszenie wysokiego poziomu cholesterolu LDL we krwi zwiększa ryzyko zawału serca i udaru mózgu, więc każdy z nas chce utrzymać zdrowy poziom cholesterolu. Jeśli zdiagnozowano u Ciebie wysoki poziom cholesterolu, lekarz może przepisać statyny, leki obniżające poziom cholesterolu LDL. Lekarz może również zasugerować zmiany w diecie i rutynie ćwiczeń. Zmiany w diecie mogą obejmować dodawanie żywności, która jest szczególnie dobra do obniżania poziomu cholesterolu. Możesz również skorzystać z naturalnych metod, jakimi są zioła obniżające cholesterol.

TOP 10 "ZIOŁA NA CHOLESTEROL"

Produkty najczesciej wybierane przez naszych klientow.

No products

To be determined Dostawa
0,00 zł Razem

Realizuj zamówienie