Opinie o Nas

Aminokwasy - co to takiego?

Jedną z najpopularniejszych form suplementacji jest przyjmowanie aminokwasów - w postaci preparatów zawierających jeden, określony aminokwas lub też zawierających ich kilka. Pozytywnych opinii dotyczących tej formy suplementów jest mnóstwo - nic więc dziwnego, że spora część osób uprawiających sport również rozważa wprowadzenie ich do swojej diety. Aminokwasy są podstawowym budulcem białek, które z kolei stanowią główną masę tkanki mięśniowej. Odpowiednia podaż tych cząstek pozwala na zachowanie równowagi organizmu i co więcej - niezbędna jest do prawidłowego funkcjonowania. W przypadku sportowców, którzy z racji swojej aktywności poddają ciało znacznie większym obciążeniom niż osoby nie uprawiające sportu - suplementacja aminokwasami może być dobrym pomysłem.

Dlaczego warto włączyć aminokwasy do swojej diety?

Spora liczba aminokwasów może być z powodzeniem syntetyzowana przez nasze ciała - są to tak zwane aminokwasy endogenne. Pozostaje jednak pewna część tych związków, które koniecznie muszą zostać dostarczone z pożywieniem - te z kolei nazywamy aminokwasami egzogennymi. Same aminokwasy przyjmujemy z posiłkiem w każdym momencie, gdy spożywamy dowolne białko. Nie jest to jednak rozwiązanie idealne - każda cząsteczka białka, która dostanie się do naszego przewodu pokarmowego musi zostać strawiona i rozłożona na mniejsze fragmenty, czyli aminokwasy. Ich suplementacja wychodzi naprzeciw temu problemowi, dostarczając organizmowi narzędzia gotowe do użycia niemal od razu.

Kolejną kwestią wartą poruszenia jest fakt, że każde białko posiada inny profil aminokwasowy i niekiedy trudno jest dostarczyć organizmowi każdy aminokwas w optymalnej ilości. W przypadku sportowców zapotrzebowanie na każdy składnik odżywczy jest oczywiście większe, a spożycie aminokwasów zapewniających pracę na najwyższych obrotach może stanowić problem. Dlatego też suplementacja aminokwasów jest mocno wskazana, zwłaszcza w przypadku osób intensywnie uprawiających sport.

Suplementacja aminokwasami oprócz zapewnienia prawidłowego funkcjonowania naszego ciała przynosi wiele innych korzyści. Dzięki nasileniu procesów anabolicznych, aminokwasy ułatwiają budowanie masy mięśniowej oraz spalanie tkanki tłuszczowej. Ponadto, zwiększone ich przyjmowanie przyspiesza regenerację tkanek, a niektóre preparaty - jak chociażby BCAA - podwyższają zasoby energii w trakcie wysiłku, dzięki czemu jesteśmy w stanie intensywniej trenować.

Suplementacja aminokwasami - dla kogo?

Na suplementację aminokwasów powinny zwrócić uwagę zarówno osoby, którym zależy na budowaniu masy mięśniowej, jak i takie, których celem jest pozbycie się zbędnych kilogramów. Aminokwasy są też dobrą opcją dla trenujących, którzy stale chcą poprawiać swoje wyniki sportowe. Ze względu na swoje działanie regenerujące tkankę mięśniową, ten rodzaj suplementacji sprawdzi się z powodzeniem u osób uprawiających sporty nie tylko siłowe, ale też wytrzymałościowe.

AMINOKWASY 

Aminokwasy są określane jako "cegiełki" które budują nie tylko białko ale również nasze ciało i mięśnie. Biorą one również udział w wielu procesach fizjologicznych np. w syntezie adrenaliny, dopaminy itp. Po treningu przyczyniają się do przyspieszenia regeneracji oraz wzrostu naszych komórek mięśniowych. Aminokwasy dzielimy zazwyczaj na dwie duże grupy t.j Aminokwasy Egzogenne i Aminokwasy Endogenne - czym one się różnią? Aminokwasy Egzogenne są to aminokwasy których nasz organizm nie potrafi syntetyzować z innych aminokwasów, zatem muszą zostać dostarczone do naszego organizmu wraz z pożywieniem. Aminokwasy Endogenne przeciwnie, mogą zostać syntetyzowane z innych aminokwasów przez nasz organizm. Do aminokwasów Egzogennych zaliczamy między innymi BCAA czyli aminokwasy rozgałęzione do których należy Leucyna, Izoleucyna i Walina - są one dla nas najistotniejszą grupą aminokwasów gdyż to właśnie one hamują katabolizm mięśniowy, potęgują anabolizm białek oraz pozwalają na szybki przyrost masy mięśniowej.

TOP 10 "AMINOKWASY"

Produkty najczesciej wybierane przez naszych klientow.

No products

To be determined Dostawa
0,00 zł Razem

Realizuj zamówienie