Opinie o Nas

Jakie właściwości mają probiotyki?

Dlaczego stan flory bakteryjnej jelit jest tak istotny dla efektywności pracy nad naszą sylwetką? Po pierwsze należy tutaj wspomnieć o efektywności przyswajania przez organizm białek oraz węglowodanów. Zależy ona w dużej mierze właśnie od tego, w jakiej kondycji znajduje się flora bakteryjna jelit. Jeżeli mamy do czynienia z poważnym zaburzeniem czynności tego organu, to białka i węglowodany zamiast być przetwarzane w masę mięśniową, często odkładają się w postaci tkanki tłuszczowej na brzuchu. W ten sposób znaczący utrudniony jest nie tylko sam przyrost masy mięśniowej, ale również praca nad ogólną poprawą wyglądu nazej sylwetki: bardzo często, choćbyśmy nie wiadomo jak się starali, "oponka" na brzuchu wciąż pozostaje widoczna. Przyczyną tego stanu rzeczy mogą być właśnie ubytki flory bakteryjnej jelit, które można efektywnie uzupełnić zażywając odpowiedniej jakości probiotyki

Wpływ probiotyku na ogólną kondycję organizmu

Druga niezwykle istotna kwestia, z jaką wiąże się stan flory bakteryjnej jelit, to ogólna kondycja organizmu. Przeważnie nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale to właśnie jelita w największej mierze odpowiadają za przyswajanie witamin oraz innych cennych substancji odżywczych przyjmowanych drogą pokarmową. Ubytki flory bakteryjnej jelit i nieprawidłowe działanie tego organu najczęściej wiąża się więc z osłabieniem i nieprawidłową czynnością układu odpornościowego. Czasami wystarczy przyjmować probiotyki przez jedynie 2 lub 3 tygodnie, aby zauważyć wyraźną różnicę jeśli chodzi o zasób sił witalnych, energii i ogólne samopoczucie.

Problemy z jelitami mogą rzecz jasna warunkować również nieprawidłowy przebieg procesów trawienia, co objawia się między innymi zaparciami, obniżonym samopoczuciem a często również utrudnionym odchudzaniem.

PROBIOTYKI 

Jakie znaczenie ma stan flory bakteryjnej jelit? Mogłoby się wydawać, że jest to kwestia co najwyżej drugorzędna, a jednak. Wystarczy nieco naukowej wiedzy lub po prostu praktyki, aby doskonale zdawać sobie sprawę z faktu, jak istotny wpływ na szeroko rozumiane procesy anaboliczne ma kondycję flory bakteryjnej jelit. Jednocześnie, badania jednoznacznie dowodzą, że spora część populacji, w tym również osób trenujących na siłowni, ma mniej lub bardziej zaawansowane problemy z stanem flory bakteryjnej jelit. Może to być konsekwencją albo nieodpowiedniej diety, zbyt ubogiej w probiotyki, albo też skutkiem zbyt częstego stosowania antybiotykoterapii w dzieciństwie. W obu tych przypadkach skutecznym remedium są odpowiedniej jakości probiotyki.

TOP 10 "PROBIOTYKI"

Produkty najczesciej wybierane przez naszych klientow.

No products

To be determined Dostawa
0,00 zł Razem

Realizuj zamówienie