Opinie o Nas

Marka Tygodnia - SWANSON - 5% rabatu KOD: SWANSON5 Jeszcze tylko:

Gainer - zwany inaczej suplementem "na masę" - są ciekawym rozwiązaniem dla osób, które zmagają się z problemami wynikającymi ze zbyt małej kaloryczności spożywanych posiłków. Nieodpowiednio mała podaż składników odżywczych, a zwłaszcza makroelementów, skutecznie zapobiega budowaniu masy mięśniowej. Każda trenująca osoba wie jak ciężko trzeba pracować na każdy kilogram beztłuszczowej masy ciała i z pewnością nikt nie chce, by jego wysiłki poszły na marne. Naprzeciw powyższym trudnościom wychodzą właśnie odżywki typu gainer.

Dlaczego warto pomyśleć o włączeniu gainera do swojej diety?

Istotę odżywek typu gainer stanowi wysoka kaloryczność zawarta w stosunkowo niewielkiej porcji. W rezultacie, ta forma suplementacji pomaga przekroczyć zerowy bilans energetyczny, co niezbędne jest w przypadku, gdy zależy nam na zwiększaniu masy mięśniowej, i bez czego proces ten nie jest w stanie zachodzić. Choć na rynku dostępne są gainery o różnym rozkładzie makroskładników - to należy pamiętać, że zasadniczą część każdego z nich stanowią węglowodany złożone.

Jedna, sugerowana przez różnych producentów dzienna dawka gainera jest w stanie dostarczyć około 1000 kcal, zawierając przy tym w swoim składzie 180 g węglowodanów, 55 g białka i 14 g tłuszczy. Liczby te sugerują, że jest to przeogromna ilość energii, którą możemy skutecznie wykorzystać. Chociaż ilość zawartych w gainerach węglowodanów może zwracać uwagę, należy pamiętać, że są to składniki pozwalające na uzupełnienie zasobów glikogenu w tkance mięśniowej, a tym samym - na jej zaopatrzenie w niezbędne zasoby energetyczne. W połączeniu z poprawnie zbilansowaną dietą i treningami o odpowiedniej intensywności, upragniona masa to tylko kwestia czasu.

Poza niezbędnymi ilościami makroskładników, w niektórych preparatach znajdziemy także substancje dodatkowe w postaci minerałów, witamin, kreatyny czy niektórych aminokwasów - np. glutaminy czy nawet BCAA. Taka zawartość odżywki sugeruje, że ten typ suplementacji z powodzeniem może być stosowany okołotreningowo. Ponadto, gainery występują w formie rozpuszczalnego proszku - spożywane są więc w płynnej postaci. Dzięki temu, wchłanianie w przewodzie pokarmowym jest ułatwione i gwarantuje, że każdy gram odżywki zostanie wykorzystany w stu procentach.

Gainer - dla kogo?

Gainery są idealnym rozwiązaniem dla osób, których trudności z budowaniem masy mięśniowej wynikają ze zbyt małej podaży kalorycznej. Ten typ suplementacji jest szczególnie polecany osobom, które charakteryzują się szybką przemianą materii i dla których każdy nowy kilogram jest na wagę złota. Systematyczne stosowanie gainerów gwarantuje wykorzystanie całego potencjału każdego treningu i maksymalizuje osiągane rezultaty. Gainery mogą także zastępować normalny, np. potreningowy posiłek w przypadku, gdy nie mamy możliwości bądź czasu na posilenie się jedzeniem w tradycyjnej formie.

Na odżywki w tej formie powinny natomiast uważać osoby, których celem jest zrzucenie zbędnych kilogramów w postaci tkanki tłuszczowej. Wysoka gęstość kaloryczna gainerów sprawia, że ich stosowanie w takim przypadku jest dość ryzykowne.

Gainery mogą być bezpiecznie stosowane zarówno przez mężczyzn, jak i przez kobiety.

Różne oblicza gainerów

Na rynku można spotkać się z gainerami o różnym rozkładzie makroskładników. Najpopularniejszymi preparatami są te zawierające 20% białka, natomiast większą część odżywki stanowi w tym przypadku mieszanka węglowodanów złożonych oraz prostych. Zapewniają one ogromne zasoby energii, które mogą być skutecznie spożytkowana w trakcie treningu.

Innym typem gainerów są takie, w których składzie znajdziemy od 20 do 40% białka. Stanowią one grupę bardziej zbilansowanych odżywek i ze względu na wyższą zawartość białka uważane są za mniej ryzykowne niż ich poprzednie w aspekcie estetyki sylwetki.

Gainery zawierające więcej niż 40% białka w swoim składzie łączą w sobie cechy typowych, węglowodanowych gainerów oraz odżywek białkowych. Dzięki temu - z zachowaniem rozsądku - mogą być stosowane nawet w przypadku osób, które niekoniecznie skupiają się na budowaniu masy mięśniowej.

Gainer - dawkowanie

Najczęściej stosowana metoda dawkowania gainerów nie zakłada różnic w objętości dziennych dawek pomiędzy dniami treningowymi i nietreningowymi. Przykładowy sposób zażywania tego typu odżywek wygląda następująco: dzienną dawkę należy podzielić na dwie równe porcje - pierwszą z nich powinno się spożyć między standardowymi posiłkami, drugą zaś - po treningu. Kwestia dni nietreningowych wygląda podobnie z takim wyjątkiem, że porcję przeznaczoną na okres potreningowy również sugeruje się przyjąć w czasie pomiędzy posiłkami.

Skutki uboczne gainerów

W przypadku suplementacji gainerami w zasadzie nie obserwuje się negatywnych skutków ubocznych. Jedynym argumentem przemawiającym na ich niekorzyść może być fakt, że oprócz zwiększenia beztłuszczowej masy ciała, mogą powodować także przyrost tkanki tłuszczowej. Należy jednak pamiętać, że podstawową rolą gainerów jest właśnie zaopatrzenie organizmu w spore ilości energii, tak więc taki proces jest naturalną koleją rzeczy i nie powinien nikogo dziwić. Efekt ten można jednak ograniczyć zachowując zdrowy rozsądek oraz obserwując jak nasze ciało reaguje na ten typ suplementacji.

Z jakimi suplementami warto łączyć gainery?

Pośród wielu różnych rodzajów suplementacji bardzo często sugeruje się, aby gainer łączyć chociażby z odżywkami białkowymi. W ten sposób jesteśmy w stanie bardzo łatwo skomponować zamiennik standardowego posiłku z zachowaniem odpowiedniego rozkładu makroskładników.

Sprawdzone rozwiązanie stanowi także równoczesne zażywanie tego typu odżywki i kreatyny. Taka kombinacja idealnie wykorzystuje zastrzyk energii w postaci gainera oraz anaboliczne właściwości kreatyny. Dzięki temu każdy trening jesteśmy przeprowadzić na maksa i tym samym zmaksymalizować osiągane efekty.

Efektywną opcją może być również łączenie gainera z różnymi aminokwasami, np. BCAA. Takie połączenie zadba o prawidłową regenerację potreningową i da naszemu ciału odpowiedni impuls do wzrostu.

ODŻYWKI NA MASĘ (GAINERY) 

Odżywki na masę inaczej Gainery są idealnym rozwiązaniem dla osób które bezskutecznie od dłuższego czasu próbują zwiększyć swoją masę mięśniową. Na rynku odżywek i suplementów diety znajdziemy różne typy gainerów, które różnią się od siebie zawartością białka, węglowodanów oraz tłuszczy, a także dodatkami, gdyż wiele z nich jest uzupełnionych o aminokwasy BCAA, kreatynę, witaminy i minerały, a także stymulanty. Wybierając Gainer dla siebie należy zwrócić uwagę na zwartość białka oraz źródło węglowodanów, aby dostarczyć jak najwięcej węglowodanów złożonych oraz przede wszystkim dostosować ilość makroskładników pod własną dietę.

TOP 10 "ODŻYWKI NA MASĘ (GAINERY)"

Produkty najczesciej wybierane przez naszych klientow.
 • Musclepharm Combat XL Mass...
  MusclePharm
  5,00 zł Dostępny produkt z innymi opcjami
  Dostępny produkt z innymi opcjami
  Musclepharm Combat XL Mass Gainer - to najwyższej jakości "gainer nowej generacji", kompleksowa kompozycja odpowiednio zestawionych węglowodanów z kompleksem białka, która dostarcza składniki odżywcze, potrzebne i istotne dla szybkiego rozwoju masy i siły mięśniowej. Polecany dla osób o zwiększonym zapotrzebowaniu na energię i białko oraz sportowców,...
 • Evolite IsoGainz 1000g
  Evolite
  39,86 zł 1 W magazynie
  Evolite IsoGainz 1000g to najwyższej jakości odżywka węglowodanowo-białkowa, przeznaczona dla osób aktywnych, w skład której wchodzą: Kompozycja odpowiednio dobranych węglowodanów (maltodekstryna niskoscukrzona) i pełnowartościowych białek serwatkowych (izolat, hydrolizat, koncentrat nie zawierający laktozy).
 • Immortal Mass Explosion 1000g
  Immortal Nutrition
  34,17 zł 20 W magazynie
  Mass Explosion firmy Immortal Nutrition został stworzony z myślą o ludziach, którzy mają problemy ze zdobyciem i utrzymaniem wagi. Ciężki trening wymaga przekroczenia dawki 500 kcal, aby z powodzeniem przybrać na wadze. Trudno byłoby zjeść tyle kalorii i nadal utrzymać dietę niskocukrową i z małą ilością tłuszczu.
 • 6PAK Gain Pak 3kg
  6PAK NUTRITION
  101,36 zł 1 W magazynie
  6PAK Gain Pak 3kg to zaawansowana, wszechstronna kompozycja odpowiednio zestawionych węglowodanów i pełnowartościowych białek zwierzęcych, które działając synergistycznie sprawią, że Twoje mięśnie będą wręcz pękały w szwach od nasycenia składnikami odżywczymi.
 • Sport Def. Mass Definition 1kg
  Sport Definition
  39,86 zł 2 W magazynie
  Mass Definition – najwyższej jakości odżywka na masę typu „gainer”, o optymalnej kompozycji węglowodanowo-białkowej. Wysoka zawartość pełnowartościowego białka (WPC) oraz zbilansowana formuła węglowodanowa zapewnia szybkie uzupełnienie glikogenu (przyśpieszenie regeneracji powysiłkowej), ale także wspiera osiąganie przyrostów masy mięśniowej.
 • Dedicated Gainz 4kg
  Dedicated
  179,00 zł 1 W magazynie
  Dedicated Gainz 4kg to odżywka węglowodanowo-białkowa tak zwana Gainer. Białko Posiada białko WPC oraz Kazeinę. Węglowodany pochodzą od płatków owsianych a tłuszcze z mąki kokosowej. W jednej porcji znajdziesz aż 471kcal, 30g białka oraz 54g węglowodanów.
 • GENIUS BULK-XT 4000g
  Genius Nutrition
  189,00 zł 100 W magazynie
  Bulk-XT jest wydajną odżywką węglowodanowo-białkową przeznaczoną do budowania masy mięśniowej, szczególnie przy niewystarczającej podaży kalorycznej oraz dla osób z szybkim metabolizmem.
 • GENIUS IMASS 2500g
  Genius Nutrition
  159,00 zł 100 W magazynie
  Genius iMass™ to spójna i przemyślana odżywka węglowodanowo-białkowa z najpotężniejszymi synergistycznymi składnikami mogącymi wspomagać regenerację, siłę i masę mięśniową. 
 • Trec Magnum 8000 1000g
  Trec
  42,00 zł 4 W magazynie
  Trec Magnum 8000 jest produktem przygotowanym specjalnie dla „hard gainierów”, którzy mimo usilnych starań nie są w stanie przybrać na masie mięśniowej. Specjalna kompozycja białka, węglowodanów i tłuszczy została dodatkowo wzbogacona za pomocą kreatyny, oleju MCT oraz kompleksu witamin
 • Trec Magnum 8000 1600g
  Trec
  61,00 zł 1 W magazynie
  Trec Magnum 8000 jest produktem przygotowanym specjalnie dla „hard gainierów”, którzy mimo usilnych starań nie są w stanie przybrać na masie mięśniowej. Specjalna kompozycja białka, węglowodanów i tłuszczy została dodatkowo wzbogacona za pomocą kreatyny, oleju MCT oraz kompleksu witamin
 • Trec Magnum 8000 4000g
  Trec
  133,00 zł 2 W magazynie
  Trec Magnum 8000 jest produktem przygotowanym specjalnie dla „hard gainierów”, którzy mimo usilnych starań nie są w stanie przybrać na masie mięśniowej. Specjalna kompozycja białka, węglowodanów i tłuszczy została dodatkowo wzbogacona za pomocą kreatyny, oleju MCT oraz kompleksu witamin
 • Trec Mass XXL 2000g
  Trec
  83,00 zł 3 W magazynie
  TREC MASS XXL jest preparatem typu gainer wyprodukowanym na bazie najwyższej jakości koncentratu białka serwatki oraz odpowiednio dobranych mono-, oligo- i polisacharydów. TREC MASS XXL zapewnia równomierne dostarczanie energii oraz niezbędnych do regeneracji mięśni węglowodanów i aminokwasów. Preparat wzbogacono w kompleks witaminowy, który wspomaga...
 • Trec Mass XXL 3000g
  Trec
  119,00 zł 1 W magazynie
  TREC MASS XXL jest preparatem typu gainer wyprodukowanym na bazie najwyższej jakości koncentratu białka serwatki oraz odpowiednio dobranych mono-, oligo- i polisacharydów. TREC MASS XXL zapewnia równomierne dostarczanie energii oraz niezbędnych do regeneracji mięśni węglowodanów i aminokwasów. Preparat wzbogacono w kompleks witaminowy, który wspomaga...
 • Trec Mass XXL 4800g
  Trec
  175,00 zł 1 W magazynie
  TREC MASS XXL jest preparatem typu gainer wyprodukowanym na bazie najwyższej jakości koncentratu białka serwatki oraz odpowiednio dobranych mono-, oligo- i polisacharydów. TREC MASS XXL zapewnia równomierne dostarczanie energii oraz niezbędnych do regeneracji mięśni węglowodanów i aminokwasów. Preparat wzbogacono w kompleks witaminowy, który wspomaga...
 • Trec Solid Mass 5800g
  Trec
  152,00 zł 2 W magazynie
 • MUTANT Mutant Mass 6,8kg
  Mutant
  199,00 zł Oczekiwanie na dostawę
  Oczekiwanie na dostawę
  NOWA, jeszcze lepsza odsłona niesamowicie popularnej odżywki „na masę”! Zawiera najwyższej jakości źródła węglowodanów oraz białka, którego odpowiednia ilość w diecie warunkuje zarówno regenerację, jak i rozwój masy mięśniowej. Dodatkowo rewelacyjnie smakuje i bezproblemowo się rozpuszcza!

No products

To be determined Dostawa
0,00 zł Razem

Realizuj zamówienie