Opinie o Nas

Czy odżywki białkowe są niezbędne w naszej diecie?

Często zastanawiamy się, czy odżywka białkowa jest niezbędnym składnikiem naszej diety. W końcu istnieje całkiem sporo produktów spożywczych bogatych w białko, które możemy włączyć do naszej diety. Jedno jest pewne - białko to podstawowy budulec mięśni. Nasz organizm jest w stanie przeżyć bez węglowodanów i tłuszczy, ale pozbawienie się białka na dłuższą metę sprawi, że zaczynamy spalać własne tkanki, narządy i mięśnie. Nie jest to korzystny proces i prowadzi on do wyniszczenia organizmu i śmierci.

Dlaczego powinniśmy włączyć białko w postaci suplementu do naszej diety ?

Istnieje wiele produktów spożywczych zawierających w sobie sporo białka. Jednakże nie zawsze jest to białko pełnowartościowe, które zostanie przyswojone przez organizm we właściwy sposób. W obecnych czasach stajemy też przed problemem zmniejszenia się ilości wartościowych składników w produktach, które spożywamy. Jest to spowodowane metodami hodowli, a także uprawy roślin i wyjałowienia ziem.

Pozostaje także kwestia zdolności naszych organizmów do przyswajania niezbędnych składników z pożywienia. Niewątpliwie łatwa i szybka dostępność wielu produktów przetworzonych nie wpłynęła pozytywnie na ten proces. Nasze możliwości trawienia i przyswajania zmniejszyły się, a wynikiem tego są liczne dolegliwości, które odczuwamy na co dzień. Mowa o wzdęciach, zgadze, nieregularnym wypróżnianiu się i wielu innych.

Jak wiadomo aminokwasy z białka są nam niezbędne do zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia. Niestety nie wszystkie niezbędne nam aminokwasy jesteśmy w stanie wytworzyć sami. Z pomocą przychodzą nam producenci odżywek białkowych, które dostarczą nam brakujących aminokwasów.  Suplementacja staje się więc podstawowych sposobem na utrzymanie zdrowia i dobrej kondycji naszego ciała. Odżywki białkowe są więc produktem, który może istotnie przyczynić się do polepszenia naszego zdrowia, poprawy nastroju, a także wyników osób trenujących.

Odżywka białkowa - dla kogo ?

Odżywkami białkowymi interesują się głównie osoby pragnące uzyskać wymarzoną sylwetkę poprzez regularne ćwiczenia na siłowni. Odżywka białkowa w tym wypadku sprawi, że dostarczenie odpowiedniej ilości białka stanie się łatwiejsze. Korzystając z dobrodziejstw spożywania odżywki białkowej szybciej osiągniemy wymarzony cel sylwetkowy. Odżywka białkowa sprawdzi się też u osób, które stosują dietę odchudzającą i chciałyby zrzucić kilka kilogramów. Nie od dziś wiadomo, że białko sprawia, że czujemy się syci dłużej niż po innych produktach, które tego białka nie zawierają. Ostatnio dość dużą popularnością cieszą się potrawy, których składnikiem jest odżywka białkowa. Prawdą jest, że dzięki dodaniu odżywki białkowej do niektórych potraw, jesteśmy w stanie sprawić, że będzie ona zdrowsza i smaczniejsza. Odżywka białkowa może zastąpić mąkę w niektórych przepisach, takich jak: ciasta, naleśniki, czy omlety. Przed zakupem odżywki powinniśmy jednak sprawdzić, który rodzaj odżywki białkowej będzie dla nas odpowiedni. 

ODŻYWKI BIAŁKOWE 

Białko jest najważniejszym elementem w diecie każdego człowieka i niezależnie od tego czy chcesz zwiększyć masę mięśniową czy zredukować tkankę tłuszczową lub po prostu zdrowo się odżywiać, białko powinno stanowić główny filar Twojej diety. Ciężko dostarczyć jest odpowiednią porcję białka z samego pożywienia, dlatego z pomocą przychodzą odżywki białkowe. Niekwestionowanym królem wśród odżywek białkowych jest oczywiście Białko Serwatkowe, które z kolei dzieli się na koncentraty, izolaty i hydrolizaty. Różnią się one przede wszystkim zawartością białka oraz węglowodanów (laktozy), przyswajalnością, a także aminogramem. W ofercie odżywek białkowych znajdziemy również wolniej przyswajalne formy białka jak Albumina Jaja oraz Kazeina Micelarna, a także Białka Wołowe oraz Białka Roślinne. Działanie oraz efekty stosowania białka są wszystkim dobrze znane - odpowiednia ilość budulca w organizmie warunkuje szybszą regenerację oraz rozwój tkanki mięśniowej. Wiele osób zadaje sobie pytanie jakie białko powinienem wybrać oraz w jakich ilościach powinienem go stosować? Wybór białka powinien zostać określony poprzez porę dnia w której będzie ono spożywane, gdyż osoba stosująca odżywkę białkową po treningu powinna wybrać izolat lub hydrolizat białka serwatkowego, a osoba uzupełniająca białko w ciągu koncentrat białka serwatkowego. Ilości białka dostarczanej z odżywki białkowej nie da się określić jednoznacznie, gdyż jest to kwestia indywidualna każdej osoby uwarunkowana ilością spożywanego białka w ciągu dnia z diety i powinna zostać dobrana według zapotrzebowania danej osoby.

TOP 10 "ODŻYWKI BIAŁKOWE"

Produkty najczesciej wybierane przez naszych klientow.

No products

To be determined Dostawa
0,00 zł Razem

Realizuj zamówienie