Opinie o Nas

ZDROWE JELITA I TRAWIENIE 

Zachowanie układu pokarmowego w dobrej kondycji to jedna z ważniejszych kwestii nie tylko jeżeli chodzi o ogólną kondycję organizmu, ale również jeżeli chodzi o efektywność treningu kulturystycznego. Chociaż najczęściej nie wiążemy ze sobą tych dwóch rzeczy, to zdrowe jelita i trawienie w ogromnej mierze odpowiadają między innymi za takie procesy, jak efektwyne przyswajanie białek i węglowodanów. Warto przy tym pamiętać, że wysokobiałkowa dieta przy jednoczesnym stosowaniu suplementów o działaniu anabolicznym w dość dużej mierze obciąża układ pokarmowy. Z tego powodu, wymaga on nieco większej troski, niż w przypadku osób, które nie trenują i odżywiają się normalnie. 

Układ pokarmowy a procesy anaboliczne mięśni

Pomiędzy procesami anabolicznymi zachodzącymi wewnątrz komórek mięśniowych a ogólną kondycją układu pokarmowego zachodzi ścisła i bardzo istotna zależność. Nierzadko jednak nawet zaawansowani zawodnicy lekceważą tę kwestię, co niestety często prowadzi do różnego rodzaju komplikacji a także zmniejsza efektywność treningu. Jak doskonale wiadomo, metabolizm wszystkich substancji odżywczych, a więc również kluczowych dla kulturysty białek, węglowodanów i aminokwasów, zachodzi właśnie w obrebie układu pokarmowego. Zachowanie żołądka, wątroby oraz jelit w dobrej kondycji i usprawnienie ich czynności to więc podstawowy czynnik wspomagający przyswajanie substancji, które przyjmujemy z pożywieniem lub też w postaci odżywek. Stąd zaś więc prosty wniosek, że zdrowe jelita i trawienie to jedno z najważniejszych ogniw pośrednich jeżeli chodzi o procesy metaboliczne. Upoślodzenie czynności układu pokarmowego niemal zawsze skutkuje zmniejszoną przyswajalnością białek czy węglowodanów, to zaś w oczywisty sposób przekłada się na efekty treningów.

Układ pokarmowy a odchudzanie

Kolejna niezwykla istotna płaszczyzna, w której przejawia się ważność zachowania układu pokarmowego jest faza redukcji lub też po prostu odchudzanie. Nie łudźmy się: nawet niewielkie upośledzenie czynności ukłądu pokarmowego sprawia, że gubienie nadliczbowych kilogramów staje się niezwykle trudne, nawet pomimo intenswnych treningów i stosowania odpowiedniej diety. Również faza redukcji(praca nad rzeźbą czy też definicją mięśni) jest o wiele mniej efektywna wówczas, gdy nasz układ pokarmowy nie pracuje na 100 procent swojej wydajności. Czasami zamiast dorzucać do sesji treningowej dodatkowych serii brzuszków, wystarczy odpowiednia suplementacja, i tkanka tłuszczowa w okolicach brzucha zaczyna zanikać dosłownie z tygodnia na tydzień.

TOP 10 "ZDROWE JELITA I TRAWIENIE"

Produkty najczesciej wybierane przez naszych klientow.

No products

To be determined Dostawa
0,00 zł Razem

Realizuj zamówienie