Opinie o Nas

Marka Tygodnia - SWANSON - 5% rabatu KOD: SWANSON5 Jeszcze tylko:

ZDROWE JELITA I TRAWIENIE 

Zachowanie układu pokarmowego w dobrej kondycji to jedna z ważniejszych kwestii nie tylko jeżeli chodzi o ogólną kondycję organizmu, ale również jeżeli chodzi o efektywność treningu kulturystycznego. Chociaż najczęściej nie wiążemy ze sobą tych dwóch rzeczy, to zdrowe jelita i trawienie w ogromnej mierze odpowiadają między innymi za takie procesy, jak efektwyne przyswajanie białek i węglowodanów. Warto przy tym pamiętać, że wysokobiałkowa dieta przy jednoczesnym stosowaniu suplementów o działaniu anabolicznym w dość dużej mierze obciąża układ pokarmowy. Z tego powodu, wymaga on nieco większej troski, niż w przypadku osób, które nie trenują i odżywiają się normalnie. 

Układ pokarmowy a procesy anaboliczne mięśni

Pomiędzy procesami anabolicznymi zachodzącymi wewnątrz komórek mięśniowych a ogólną kondycją układu pokarmowego zachodzi ścisła i bardzo istotna zależność. Nierzadko jednak nawet zaawansowani zawodnicy lekceważą tę kwestię, co niestety często prowadzi do różnego rodzaju komplikacji a także zmniejsza efektywność treningu. Jak doskonale wiadomo, metabolizm wszystkich substancji odżywczych, a więc również kluczowych dla kulturysty białek, węglowodanów i aminokwasów, zachodzi właśnie w obrebie układu pokarmowego. Zachowanie żołądka, wątroby oraz jelit w dobrej kondycji i usprawnienie ich czynności to więc podstawowy czynnik wspomagający przyswajanie substancji, które przyjmujemy z pożywieniem lub też w postaci odżywek. Stąd zaś więc prosty wniosek, że zdrowe jelita i trawienie to jedno z najważniejszych ogniw pośrednich jeżeli chodzi o procesy metaboliczne. Upoślodzenie czynności układu pokarmowego niemal zawsze skutkuje zmniejszoną przyswajalnością białek czy węglowodanów, to zaś w oczywisty sposób przekłada się na efekty treningów.

Układ pokarmowy a odchudzanie

Kolejna niezwykla istotna płaszczyzna, w której przejawia się ważność zachowania układu pokarmowego jest faza redukcji lub też po prostu odchudzanie. Nie łudźmy się: nawet niewielkie upośledzenie czynności ukłądu pokarmowego sprawia, że gubienie nadliczbowych kilogramów staje się niezwykle trudne, nawet pomimo intenswnych treningów i stosowania odpowiedniej diety. Również faza redukcji(praca nad rzeźbą czy też definicją mięśni) jest o wiele mniej efektywna wówczas, gdy nasz układ pokarmowy nie pracuje na 100 procent swojej wydajności. Czasami zamiast dorzucać do sesji treningowej dodatkowych serii brzuszków, wystarczy odpowiednia suplementacja, i tkanka tłuszczowa w okolicach brzucha zaczyna zanikać dosłownie z tygodnia na tydzień.

TOP 10 "ZDROWE JELITA I TRAWIENIE"

Produkty najczesciej wybierane przez naszych klientow.
 • NOW FOODS ACID RELIEF CHEW...
  Now Foods
  49,90 zł 3 W magazynie
  NOW ACID RELIEF CHEW ENZYMES 60 LOZ to rewelacyjny produkt, który zawiera w swoim składzie węglan wapnia. Produkt ten pomaga złagodzić dolegliwości ze strony układu pokarmowego, zdecydowanie poprawia trawienie, a także niwelować zgagę.
 • NOW FOODS BARLEY GRASS 500mg ORG...
  Now Foods
  52,20 zł 3 W magazynie
  NOW BARLEY GRASS 500mg ORG 250 TABS jest produktem o nalepszym stężeniu i jakości wyprodukowanym z trawy jęczmiennej, która została sproszkowana i zamknięta w formie tabletek. Zielone liście jęczmienia zawierają zdumiewające ilości witamin i minerałów. Wzmacnia ogólny stan organizmu.
 • NOW FOODS APPLE CIDER VINEGAR...
  Now Foods
  36,79 zł 3 W magazynie
  NOW APPLE CIDER VINEGAR 450 MG 180 CAPS to sproszkowany ocet jabłkowy w formie łatwych do połknięcia kapsułek! Jeżeli dbasz o swoją dietę – docenisz bogactwo minerałów i witamin. Wykazuje także działanie antyoksydacyjne chroniąc tym samym organizm przed stresem oksydacyjnym. Postaw na naturę!
 • NOW FOODS CAYENNE 500mg 250 VCAPS
  Now Foods
  50,90 zł 7 W magazynie
  NOW CAYENNE 500mg 250 VCAPS to przyprawa, która była stosowana przez tysiące lat jako pokarm przez tradycyjnych zielarzy. Pieprz cayenne przyspiesza trawienie i bozbywa nie toksyn z organizmu, przyspiesza metabolizm i powoduje wzmożone pocenie się, dzięki czemu organizm szybciej pozbywa się toksyn.
 • Swanson Full Spectrum Turmeric...
  Swanson
  20,90 zł 81 W magazynie
  Swanson Full Spectrum Turmeric and Black Pepper 60kap - innowacyjne połączenie dwóch substancji - kurkumy i czarnego pieprzu, wykazuje silne działanie lecznicze. Wspomaga proces trawienia, działa antyoksydacyjnie i przeciwbakteryjnie. Opóżnia proces starzenia.
 • Swanson Lactobacillus Gasseri 3...
  Swanson
  26,90 zł 111 W magazynie
  Swanson Lactobacillus Gasseri 3 Billion CFU 60vcap najlepszej jakoścji priobiotyk który zyskał reputację "probiotycznego fitnessu", ponieważ pomaga organizmowi utrzymać leptynę, hormon, który odgrywa kluczową rolę w metabolizmie energii i magazynowaniu tłuszczu. Swanson Lactobacillus Gasseri posiada 3 miliardy żywych organizmów odpornych na kwasy.
 • Swanson Turmeric 720mg 100caps
  Swanson
  21,40 zł 10 W magazynie
  Swanson Turmeric 720mg 100caps to suplement diety zawierający 720mg najwyższej jakości kurkumy składająca się z naturalnych związków znanych jako kurkuminoidy. Swanson Turmeric zapewnia ochronę Twojej wątrobie i całemu układowi trawiennemu!    
 • Swanson Cascara Sagrada 450mg...
  Swanson
  21,49 zł 3 W magazynie
  Swanson Cascara Sagrada to naturalny suplement diety posiadający właściwości przeczyszczające, wspomagające pracę przewodu pokarmowego oraz oczyszczające. Nasila również wydzielanie soków trawiennych oraz żółci wspomagając przy tym trawienie.
 • Swanson TMG (Trimetyloglicyna)...
  Swanson
  27,99 zł 1 W magazynie
  Swanson TMG (Trimetyloglicyna) 500mg 90kap. to pochodna aminokwasu glicyny. TMG jest aminokwasem, który chroni układ nerwowy, oczyszcza organizm oraz dba o ogólny stan naszego organizmu. Swanson TMG zawiera wysoką dawkę trimetyloglicyny aż 500mg na jedna kapsułkę suplementu.
 • Lifeplan Pure Nettle 220mg 50kaps
  Lifeplan
  33,93 zł 1 W magazynie
  Lifeplan Pure Nettle 220mg 50kaps
 • Lifeplan Sage 300mg 60kaps
  Lifeplan
  31,10 zł 1 W magazynie
  Lifeplan Sage 300mg 60kaps
 • Lifeplan Dietary Fibre 440mg 100tab
  Lifeplan
  31,16 zł 1 W magazynie
  Lifeplan Dietary Fibre 440mg 100tab
 • Lifeplan Dietary Fibre 440mg 200tab
  Lifeplan
  41,28 zł 1 W magazynie
  Lifeplan Dietary Fibre 440mg 200tab
 • Lifeplan Ginger Extract 50mg 30tab
  Lifeplan
  21,22 zł 1 W magazynie
  Lifeplan Ginger Extract 1000mg 30tab
 • Lifeplan Sage 300mg 120kaps
  Lifeplan
  53,55 zł 1 W magazynie
  Lifeplan Sage 300mg 120kaps
 • Lifeplan WindAway Activated...
  Lifeplan
  28,30 zł 1 W magazynie
  Lifeplan WindAway Activated Charcoal 30caps

No products

To be determined Dostawa
0,00 zł Razem

Realizuj zamówienie