Opinie o Nas

Chociaż tradycyjne metody leczenia mogą być skuteczne, często sięgamy po alternatywne opcje. Coraz więcej na rynku pokazuje się ziół na depresje, które maja bardzo pozytywne opinie.

Najpopularniejsze zioła na depresję to:

  1. - Dziurawiec zwyczajny (Hypericum perforatum). Ziele dziurawca zwyczajnego (Hypericum perforatum) to krzewiaste zioło o żółtych kwiatach. Rośnie dziko w całej Europie, części Azji, części Afryki i zachodnich Stanach Zjednoczonych. Zarówno liście, jak i kwiaty są wykorzystywane do celów leczniczych. Od wieków ziele dziurawca zwyczajnego stosowane jest w leczeniu różnych schorzeń, w tym depresji i zaburzeń zdrowia psychicznego. Zioło ma również właściwości przeciwzapalne, a także przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe. Ludzie używali go do leczenia infekcji i ran na skórze. Dzisiaj dziurawiec jest popularnym alternatywnym lekiem przeciwdepresyjnym w Europie.
  2. - SAMe. S-adenozylo-L-metionina (SAMe) jest związkiem wytwarzanym naturalnie przez organizm. Sztuczna postać związku może być również wykonana w warunkach laboratoryjnych. Jest przepisywany w leczeniu różnych schorzeń. Może pomóc w leczeniu depresji, choroby zwyrodnieniowej stawów, chorób serca, zespołu nadpobudliwości psychoruchowej (ADHD) i drgawek. W twoim ciele SAMe odgrywa rolę w wielu ważnych funkcjach. Na przykład w mózgu SAMe pomaga wytwarzać serotoninę, melatoninę i dopaminę. Serotonina jest ważnym związkiem chemicznym i neuroprzekaźnikiem. Neuroprzekaźniki pomagają przenosić sygnały przez mózg i ciało. Jeśli zdiagnozowano u Ciebie depresję, możesz mieć niewystarczający poziom serotoniny. Twój lekarz może przepisać lek, który pomaga twojemu mózgowi wytwarzać i stosować więcej serotoniny. Możesz również użyć SAMe do zwiększenia poziomu serotoniny.
  3. - Żeń- Śzeń. Korzeń żeń-szenia jest adaptogenem. Adaptogeny to leki ziołowe, które czynią nasz organizm bardziej odpornym na stres psychiczny, fizyczny i środowiskowy, a więc pomagają nam znosić presję, jaką odczuwamy każdego dnia. Działają wielokierunkowo – zmniejszają poziom kortyzolu – hormonu stresu, jednocześnie wzmacniając funkcje nadnerczy. Żeń-szeń podobnie jak zielona herbata wprowadza nas w stan relaksu/wyciszenia, przy jednoczesnym zachowaniu czujności. Ponadto poprawia ogólne samopoczucie i ma pozytywny wpływ na sen, życie seksualne i ogólną satysfakcję z życia.
  4. - L-teannina. L-teanina jest aminokwasem, który występuje niemal wyłącznie w zielonej herbacie i obecnie zyskuje na popularności, jako alternatywa dla środków uspokajających i relaksujących. L-teanina z łatwością pokonuje barierę krew-mózg i zdaje się zwiększać poziom neuroprzekaźnika hamującego kwasu gamma-aminomasłowego (GABA), wpływając także na poziom serotoniny i dopaminy. L-teanina pobudza emitowanie fal mózgowych alfa, prowadząc do stanu głębokiego relaksu i jednocześnie czujności umysłowej . Sprzyja w ten sposób zrelaksowaniu i czujności umysłu bez stosowania środków uspokajających.
  5. - Różeniec górski. To zioło rosnące w arktycznych rejonach Europy i Azji, wzmacniające układ nerwowy i poprawiające wytrzymałość fizyczną. To jeden z naturalnych sposobów na zmniejszenie przewlekłego zmęczenia. Wykazano jego korzystne działanie w sytuacjach napięcia nerwowego, a także ogólnego spadku kondycji. Udowodniono, że różeniec znacznie wydłuża czas koncentracji na zadaniach wymagających skupienia i poprawia jakość pracy.

Depresja może prowadzić do wielu nieporządnych objawów, z których niektóre to:

  • - utrata zainteresowania normalnymi czynnościami
  • - czuć się smutnym, nieszczęśliwym lub pustym
  • - zmiany apetytu
  • - czuć się bezwartościowym lub winnym
  • - lęk lub niepokój
  • - trudności ze snem, bezsennością lub zbyt dużym snem
  • - irracjonalne reakcje lub gniewne wybuchy
  • - trudności z koncentracją lub podejmowaniem decyzji
  • - myśli o samobójstwie lub śmierci
  • - niewyjaśniony ból

Lekarze jeszcze nie rozumieją, co powoduje depresję.

Do powstania depresji mogą przyczynić się:

  • - zmiany hormonów mogą powodować objawy depresji. Hormony mogą się zmieniać z powodu problemów z tarczycą, menopauzy lub innego stanu.
  • - utrata ukochanej osoby, koniec pracy lub związku,
  • - stres finansowy lub uraz mogą wywołać depresję.
  • - Jeśli u bliskiego krewnego zdiagnozowano depresję, możesz mieć genetyczne predyspozycje do rozwoju depresji.

ZIOŁA NA DEPRESJĘ 

Depresja to zaburzenie nastroju, w którym ludzie odczuwają smutek, samotność i utratę zainteresowania przez długi czas. Jest to dość powszechny stan w naszym świecie w obecnych czasach. Leczenie depresji ziołami opiera się na podobnych mechanizmach jak leczenie farmakologiczne. Zawarte w roślinach substancje czynne regulują poziom neuroprzekaźników (głównie serotoniny, dopaminy i noradrenaliny) odpowiedzialnych za nastrój. Na efekty trzeba poczekać kilka tygodni. Zioła na depresję cieszą się dużą popularnością ze względu na bezpieczeństwo stosowania i brak skutków ubocznych.

TOP 10 "ZIOŁA NA DEPRESJĘ"

Produkty najczesciej wybierane przez naszych klientow.

No products

To be determined Dostawa
0,00 zł Razem

Realizuj zamówienie