Opinie o Nas

ODŻYWKI WĘGLOWODANOWE 

Co to są Węglowodany?

Węglowodany to cząsteczki zawierające atomy węgla, wodoru i tlenu. W naszej codziennej diecie „węglowodany” odnoszą się do jednego z trzech makroskładników. Pozostałe dwa to białko i tłuszcz. Węglowodany można podzielić na trzy główne kategorie:
1. Cukier: Słodkie, krótkołańcuchowe węglowodany znajdujące się w żywności. Przykładami są glukoza, fruktoza, galaktoza i sacharoza.
2. Skrobia: długie łańcuchy cząsteczek glukozy, które ostatecznie ulegają rozpadowi na glukozę w układzie pokarmowym.
3. Błonnik: to węglowodany, które nie ulegają trawieniu i wchłanianiu w jelicie cienkim. One właśnie karmią nasze dobre bakterie w jelicie grubym, ulegając częściowej lub pełnej fermentacji właśnie w tamtej części układu pokarmowego.

Głównym celem węglowodanów w diecie jest dostarczanie energii. Większość węglowodanów ulega rozkładowi lub przekształceniu w glukozę, którą można wykorzystać jako energię. Węglowodany można również przekształcić w tłuszcz (zmagazynowaną energię) do późniejszego wykorzystania.

Odżywki węglowodanowe:

Wiele aktywnych osób chce poprawić swoje samopoczucie i wydajność podczas ćwiczeń. Odpowiednie strategie żywieniowe mogą pomóc w osiągnięciu tych celów. Spożywanie odżywek węglowodanowych jest jednym z najczęstszych celów żywieniowych u sportowców. Węglowodany to podstawowe paliwo dla naszego organizmu, dzięki nim mamy szybki zastrzyk energii i mocy do działania. Jest wiele odżywek węglowodanowych na rynku suplementów np. Dekstroza, Vitargo, Napoje isotoniczne czy zwykłe proste Carbo.

TOP 10 "ODŻYWKI WĘGLOWODANOWE"

Produkty najczesciej wybierane przez naszych klientow.

No products

To be determined Dostawa
0,00 zł Razem

Realizuj zamówienie