Opinie o Nas

Witaminy i minerały - dlaczego są tak ważne?

Witaminy to składniki pokarmowe niezwykle ważne w diecie nie tylko każdego sportowca, ale także kobiet w ciąży czy każdego z nas. Odpowiednio zbilansowana dieta umożliwia zachowanie zdrowia oraz wpływa na prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu.

W trakcie wysiłku fizycznego procesy fizjologiczne przebiegają szybciej, dlatego zapotrzebowanie na nie u osób aktywnych jest większe. Organizm nie wyprodukuje sam witamin i minerałów, stąd tak ważne jest dostarczanie ich z pokarmem lub przyjmowanie suplementów.  

Witaminy w diecie sportowca

Witaminy pełnią funkcję budulca tkanki mięśniowej w organizmie. Uczestniczą też w wielu procesach biochemicznych i usuwają toksyny. Większy wysiłek to szybsza utrata witamin. Mały niedobór ma już wielkie znaczenie w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu, spada sprawność fizyczna i dochodzi do zaburzeń w metabolizmie.

 Przewlekłe niedobory mogą doprowadzić do spowolnienia procesów regeneracyjnych w mięśniach i powodować ogólny spadek wydolności fizycznej oraz psychicznej. Organizm ludzki wrażliwy na wahania w zakresie stężeń witamin nie tylko poniżej normy, ale także na ich nadmierne ilości, których nie powinniśmy przekraczać.

Jakie witaminy kupić?

Kompleks witamin to najczęściej wybierana opcja, jednakże często w swojej domowej apteczce posiadamy już niektóre witaminy i mineraly czy suplementy diety zawierające w swoim składzie niektóre minerały bądź witaminy. Wtedy pomocne mogą być pojedyncze pierwiastki lub całe kompleksy z danej grupy. np. witaminy z grupy B lub pojedyncze formy np. Witamina A, Witamina B6, Witamina B12, Witamina C czy Witamina D3.

Co do wyboru producenta danego kompleksu witaminowego lub poszczególnych witamin i minerałów, warto wybierać sprawdzone marki, które od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat dostarczają swoje witaminy na całym świecie i cieszą się pozytywnymi opiniami konsumentów. Takimi firmami są m.in Solgar, Now Foods, Swanson czy rodzimy Olimp.

WITAMINY I MINERAŁY 

Witaminy i minerały sprawiają, że ludzki organizm działa prawidłowo. Chociaż są one dostarczane z pokarmów, które jesz codziennie, większość z nich niestety nie trafia do naszego organizmu, chociażby z tego powodu że w dzisiejszych czasach żywność jest mocno przetworzona i pozbawiona witamin oraz minerałów - na szczęście na ratunek przychodzą suplementy diety.

W naszym sklepie z suplementami diety znajdziesz nie tylko witaminy dla sportowców, posiadamy pełną ofertę witamin dla dzieci, kobiet, mężczyzn i osób starszych tylko renomowanych firm, takich jak Now Foods, Olimp, Swanson, Solgar i wiele innych.

W czym pomagają nam witaminy?

Wzmacniają nasz układ odpornościowy, wspierają normalny wzrost i rozwój oraz pomagają komórkom i organom wykonywać swoją pracę. Na przykład prawdopodobnie słyszałeś, że marchew jest dobra dla twoich oczu. To prawda! Marchew jest pełna substancji zwanych karotenoidami, które przekształcają twoje ciało w witaminę A, która pomaga zapobiegać problemom z oczami.

Kolejna witamina, witamina K, pomaga w krzepnięciu krwi (tak, że skaleczenia i zadrapania szybko zatrzymują krwawienie). Znajdziesz witaminę K w zielonych warzywach liściastych, brokułach i soi. A żeby mieć mocne kości, musisz jeść pokarmy, takie jak mleko, jogurt i zielone warzywa liściaste, które są bogate w wapń mineralny.

TOP 10 "WITAMINY I MINERAŁY"

Produkty najczesciej wybierane przez naszych klientow.

No products

To be determined Dostawa
0,00 zł Razem

Realizuj zamówienie